Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy na Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej., który odbędzie się w parafii w Radomiu, 14 maja 2016 roku.

Tegoroczny Zjazd Chórów odbędzie się pod hasłem: Na ludową nutę. Temat Zjazdu ściśle łączy się z ewangelickim kompozytorem i etnografem Oskarem Kolbergiem, którego korzenie wywodzą się z radomskiej Parafii. Dlatego Uczestnicy Zjazdu zostali poproszeni o przygotowanie na Koncert Galowy, oprócz pieśni kościelnych, jednej pieśni ludowej.

Tegoroczny Zjazd odbywać się będzie w dwóch miejscach: w Kościele Ewangelicko- Augsburskim przy ul. Reja 7 oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Tybla 7/11. W Kościele będą miały miejsce indywidualne próby chórów, tam także odbędzie się Koncert Galowy. Pozostałe atrakcje Zjazdu Chórów odbywać się będą w Szkole Podstawowej.

Program Diecezjalnego Zjazdu Chórów:

 
9.00 - 10.00 Rejestracja w Szkole Podstawowej. W szkolnej stołówce oczekują na uczestników: kawa, herbata, ciasto oraz inne kulinarne niespodzianki, które będą do ich dyspozycji przez cały Zjazd.

10.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Chórów - sala gimnastyczna

10.10 - 10.35 Warsztaty z emisji głosu - Maria Czarnecka-Cieślak - Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

10.35 - 12.00 Szlifowanie pieśni wspólnych: Ojcowski dom oraz Szumi jawor - diak. Katarzyna Rudkowska - Cieszynianka :)

12.00 - 13.30 Tradycyjne zabawy taneczne przy muzyce ludowej - Czesław Pióro - Uczeń Wiejskich Mistrzów Tańca wraz z Kapelą Zawołany Skład Weselny

13.30 - 15.30 Obiad i próby indywidualne w kościele według grup. W związku z dużą i cieszącą nas ilością uczestników Zjazdu, zgłoszonych jest 9 chórów to około 220 osób, obiad będzie wydawany w trzech turach. Każdy z chórów został przydzielony do jednej z grup. W tym także czasie chóry będą mogły przećwiczyć swój repertuar i zaznajomić się z akustyką w kościele. Ze względów porządkowych, prosimy o przestrzeganie wyznaczonych ram czasowych. W stroje galowe, chóry będą mogły się przebrać w przydzielonych im salach lekcyjnych. Wyznaczone sale będą do dyspozycji uczestników w godzinach od 13.30 do 15.30. 

16.00 - 18.00 Koncert Galowy w kościele zakończony rozdaniem dyplomów i uroczystym przekazaniem batuty Organizatorowi Zjazdu Chórów w 2017 roku. Koncert Galowy jest imprezą otwartą dla miasta i został wcześniej ogłoszony w lokalnych mediach. Tym samym możemy spodziewać się widowni złożonej nie tylko spośród chórzystów.

18.00 - Kawa z ciastem w szkolnej stołówce.

Do zobaczenia w Radomiu!

diak. Katarzyna Rudkowska i ks. Wojciech Rudkowski

Kancelaria parafialna

Chwilowo kancelaria parafialna jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych
i duszpasterskich prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. 

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...