Działalność

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z D:\Mail\Luteranie\tomaszow\includes\menu.inc).

W powojenną historię ewangelickiej parafii w Tomaszowie wpisuje się działalność liturgiczna, edukacyjna, kulturalna i diakonijna. W kościele Zbawiciela oraz kaplicy regularnie odbywają się nabożeństwa, które są podstawową, ale nie jedyną, formą spotkania z Bożym Słowem. Poza nimi organizowane są modlitwy i uroczystości ekumeniczne. Członkowie parafii uczestniczyć mogli w wycieczkach krajowych i zagranicznych oraz spotkaniach o charakterze liturgicznym i kulturalnym. W murach kościoła wielokrotnie gościli też muzycy wypełniający wnętrza i słuchaczy harmonią. 

Parafia nie zamyka się na sympatyków, zwiedzających i zainteresowanych luteranizmem. Organizowane koncerty, wystawy i spotkania zawsze są otwarte dla wszystkich. Zachęcamy do śledzenia zapowiedzi zbliżających się wydarzeń, które pojawiać się będą na naszej stronie internetowej w dziele ogłoszenia oraz aktualności.

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna w Tomaszowie Mazowieckim jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. W sprawach duszpasterskich zachęcamy do kontaktu z wikariuszem Parafii, ks. Bogusławem Sebestą.  

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...