Rozmowa duszpasterska

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z D:\Mail\Luteranie\tomaszow\includes\menu.inc).

„W cieniu Twych skrzydeł chcę się schronić, aż przeminie nieszczęście”

Ps 57, 2

 

Człowiek może stać się człowiekiem tylko w relacji z drugą osobą. Jako dzieci Boże zostaliśmy powołani do życia w społeczności – więzi z innymi. Życie często jednak doprowadza do pogrążania się w samotności, poczuciu niezrozumienia i wyobcowania. Dlatego duszpasterstwo ma na celu przywrócenie zaufania w życiu oraz towarzyszenie osobom przeżywającym trudne momenty. Jest nakierowane na wzmocnienie więzi z Bogiem, zaś w obszarze życiowym – na wzmocnienie relacji z drugim człowiekiem i samym sobą.

Jeżeli odczuwają Państwo potrzebę porozmawiania z duchownym ewangelickim, można taką chęć zgłosić w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u duchownego. Rozmowa taka nie jest warunkowana przynależnością do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Może się odbyć z każdym poszukującym pocieszenia i rozmowy na temat wiary. W zakresie rozmowy duszpasterskiej duchownych ewangelickich obowiązuje tajemnica spowiedzi.  

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna w Tomaszowie Mazowieckim jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. W sprawach duszpasterskich zachęcamy do kontaktu z wikariuszem Parafii, ks. Bogusławem Sebestą.  

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...