Zmiany - Podziękowanie za służbę ks. Wiesławowi Żydlowi

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z D:\Mail\Luteranie\tomaszow\includes\menu.inc).

W niedzielę  03.09.2023r miejsce miała szczególna uroczystość. Pożegnaliśmy ks. płk. Wiesława Żydla, który przez przeszło 8 lat  piastował w naszej parafii funkcje Proboszcza administratora. 

Ksiądz Wiesław w trakcie nabożeństwa wygłosił kazanie. Słowa podziękowania za służbę, na ręce księdza złożył ksiądz biskup Jan Cieślar wraz z kurator diecezjalną Wiesławą Werner, oraz delegaci parafialni. W podziękowaniach nie zapomniano takze o pani pastorowej.

Przywitano także w urzędzie ks. Bogusława Sebestę, który od 01.09.2023 stał się Proboszczem Administratorem.


Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna w Tomaszowie Mazowieckim jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. W sprawach duszpasterskich zachęcamy do kontaktu z wikariuszem Parafii, ks. Bogusławem Sebestą.  

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...