Ogłoszenia parafialne

20.06.2021 r. - 3. po Trójcy Św. - Zakończenie Roku Szkolnego (nabożeństwo wspólne w Piotrkowie Trybunalskim)

Hasło tygodnia: Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło. Łk 19,10

Teksty liturgiczne: Mi 7,18-20; 1 Tm 1,12-17

Tekst kazalny: Łk 15,1-10

Introit: 58 I

Pieśni: 

Ogłoszenia:

  1. Z uwagi na panujące zagrożenie spowodowane wirusem SARS-CoV-2 proszę o stosowanie masek ochronnych, dezynfekcję rąk oraz o zachowanie dystansu społecznego.
  2. Następne nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 27.06 – 4. po Trójcy Św. – w Tomaszowie Mazowieckim o godz. 900 natomiast w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 1100 – zmiana godziny rozpoczęcia nabożeństwa (do końca sierpnia).
  3. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się piknik parafialny.
  4. W dniach od 23 do 25 lipca 2021 roku na terenie Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie odbędzie się kolejna odsłona Tygodnia Ewangelizacyjnego, w tym roku jednak w skróconej formie jako Święto Kościoła w Środku Polski; w niedzielę 25. lipca o godz. 1100odbędzie się nabożeństwo, podczas którego kazanie wygłosi zwierzchnik naszej Diecezji bp Jan Cieślar. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń a także na stronach internetowych.
  5. Po nabożeństwie do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

Kancelaria parafialna

Chwilowo kancelaria parafialna jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych
i duszpasterskich prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. 

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...