Zaproszenie na Diecezjalny Zjazd Chórów

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z D:\Mail\Luteranie\tomaszow\includes\menu.inc).

 

Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił!

 

(Ps 98,1a)

 

 Szanowni Dyrygenci,

 Drodzy Chórzyści, Szanowni Państwo,   

 

pragniemy serdecznie zaprosić Was wszystkich na kolejny Diecezjalny Zjazd Chórów naszej Diecezji, który tym razem odbędzie się w sobotę 19 maja br. w Tomaszowie Mazowieckim.

Dla tomaszowskiej Parafii będzie to nie tylko coroczne spotkanie chórzystów, ale wydarzenie szczególne, bo ponownie włączymy się w życie Chórów, tym razem jako Gospodarze. To wielka szansa dla naszej Parafii, ale i wielkie wyróżnienie, że będziemy mogli gościć w swoim mieście chóry naszej Diecezji.

            Tegoroczny Zjazd Chórów, jak w latach poprzednich, pragniemy opatrzyć tematem: Błogosławiony naród, którego Pan jest Bogiem (Ps 33,12a). Temat ten łączy się ściśle z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jakie przypadają na 2018 rok. W związku z tym prosimy Was o przygotowanie na Koncert Galowy, oprócz dwóch dowolnych pieśni kościelnych, jednej pieśni patriotycznej. Bogactwo muzyczne jak i pełne obrazowanie tekstowe ziemi ojców jakie prezentują pieśni miłujące ojczyznę ubarwią Finałowy Koncert tegorocznego Zjazdu Chórów, a nam umożliwi włączenie się w świętowanie tego jakże uroczystego Jubileuszu. Gościem tegorocznego zjazdu będzie Chór Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy. Korzystając z naszego wspólnego czasu, dla Wszystkich chórzystów zostaną przygotowane warsztaty z emisji głosu, które poprowadzi p. Zuzanna Kuźniak, natomiast dyrygenci w tym czasie będą uczestniczyć w warsztatach dla dyrygentów.

            Wraz z zaproszeniem chcemy poinformować, że tak jak każdego roku będziemy chcieli razem zaśpiewać dwie pieśni podczas Koncertu Galowego. Pierwsza pieśń to polski średniowieczny hymn Gaude Mater Polonia w opracowaniu T. Klonowskiego. Druga - to Nieście chwałę mocarze, według Psalmu 29 do muzyki Mikołaja Gomółki. Prosimy Was o zapoznanie się z tymi pieśniami i przyswojenie partytur. Jednocześnie pragniemy dodać, że w związku z warsztatami dla chórzystów i dyrygentów nie będzie czasu na naukę pieśni, a jedynie na jej powtórzenie.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Zjazdu Chórów Diecezji Warszawskiej zostaną przesłane w późniejszym terminie. Niemniej już teraz prosimy o zarezerwowanie terminu 19 maja na przyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie Waszej obecności na Zjeździe do dnia 30 kwietnia br. (telefon: 519038597 lub e-mail: wzydel@wp.pl tomaszow@luteranie.pl).

Mamy nadzieję, że będzie to dla Nas wszystkich obfity czas na spotkania ze znajomymi, ale i modlitwę poprzez wspólne śpiewanie. Do zobaczenia!

 

Z życzeniami Bożego prowadzenia

Ks. Wiesław Żydel

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

 


Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna w Tomaszowie Mazowieckim jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. W sprawach duszpasterskich zachęcamy do kontaktu z wikariuszem Parafii, ks. Bogusławem Sebestą.  

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...