Czwarta stacja obchodów 1050-lecia Chrztu Polski - Tomaszów Mazowiecki

Uroczystości rozpoczęły się procesją z relikwiami św. Antoniego z kościoła NMP Królowej Polski, który był ostatnią stacją, prawie miesięcznej peregrynacji relikwii św. Antoniego po parafiach miasta i powiatu tomaszowskiego. Podczas mszy odczytano dekret Stolicy Apostolskiej o ustanowieniu św. Antoniego patronem miasta i powiatu. Obchodom przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, który w słowie skierowanym do wiernych wiele uwagi poświęcił postaci św. Antoniego. Metropolita Łódzki przypomniał, że św. Antoni żył Ewangelią na co dzień, doskonale znał Pismo Święte i Jego nauczaniem się w życiu kierował. Czerpał z życia Jezusa i wprowadzał Jego zasady do swojego codziennego myślenia i działania. Widział realizację swojego powołania jako pokorny kapłan, ubogi, posłuszny i czysty w duchu św. Franciszka z Asyżu. 

Przełożeni w zakonie franciszkańskim mimo jego pokory, skromności i skrycia odkryli w nim niezwykłe talenty krasomówcze, okazał się bardzo dobrym kaznodzieją, który biegle posługiwał się cytatami z Pisma Świętego nie używając przy tym żadnych notatek. Św. Antoni stawiał w swoim życiu Chrystusa w centrum, mówił o Chrystusie i z Chrystusem wychodził do ludzi, dlatego na wizerunkach jest przedstawiany z Dzieciątkiem Jezus na rękach, jako ten który szedł na spotkanie tego świata z Dzieciątkiem Jezus pełnym dobroci i błogosławiącym temu światu - mówił Ksiądz Arcybiskup.

W uroczystościach uczestniczyli ks. ppłk Wiesław Żydel oraz ks. Paweł Meler. 


W oparciu o relację: www.archidiecezja.lodz.pl

 

 


Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna w Tomaszowie Mazowieckim jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. W sprawach duszpasterskich zachęcamy do kontaktu z wikariuszem Parafii, ks. Bogusławem Sebestą.  

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...