Koncert Galowy Zjazdu Chórów Diecezji Warszawskiej

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z D:\Mail\Luteranie\tomaszow\includes\menu.inc).

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tomaszowie Mazowieckim i Diecezja Warszawska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP mają zaszczyt zaprosić na KONCERT GALOWY, który odbędzie się w sobotę 19 maja o godz. 15:30 w ewangelickim kościele Zbawiciela w Tomaszowie Mazowieckim. Koncert organizowany jest w ramach Zjazdu Chórów Diecezji Warszawskiej 2018.

Podczas Koncertu Galowego wystąpią:

- Chór Parafii Ewangelickiej Św. Mateusza z Łodzi
- Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Radomia
- Chór Semper Cantamus Parafii Ewangeliciej Św. Trójcy z Warszawy
- Chór Vox Gaudii Parafii Ewangelickiej Św. Trójcy z Warszawy
- Chór Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego z Warszawy
- Chór Concordia Parafii Ewangeliciej w Zgierzu

Gościem specjalnym będzie Chór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy. 

Tegoroczny Zjazd Chórów opatrzony jest tematem: Błogosławiony naród, którego Pan jest Bogiem (Ps 33,12a). Temat ten łączy się ściśle z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jakie przypadają na 2018 rok. Na zakończenie konceru wszystkie chóry wykonają wspolnie dwie pieśni: "Gaude Mater Polonia" w opracowaniu Teofila Klonowskiego i "Nieście chwałę mocarze" według Psalmu 29 do muzyki Mikołaja Gomółki.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

 

 


Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna w Tomaszowie Mazowieckim jest nieczynna.

We wszelkich sprawach administracyjnych prosimy kontaktować się z kancelarią parafii w Piotrkowie Trybunalskim. W sprawach duszpasterskich zachęcamy do kontaktu z wikariuszem Parafii, ks. Bogusławem Sebestą.  

Więcej informacji

Kim jesteśmy?

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich i pozostaje częścią jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa w dniu zesłania Ducha Świętego. Nazwa Kościoła nawiązuje do tekstu wyznania wiary złożonego w 1530 roku na sejmie w Augsburgu, stanowiącego także jedną z podstawowych ksiąg wyznaniowych w luteranizmie - do Wyznania Augsburskiego.

Więcej informacji

Aktualności

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...